UHS-1 چیست؟

UHS برگفته از سه کلمه Ultra High Speed به معنای سرعت فوق العاده بالا و در واقع 1 کلاس برای کارت حافظه های SDHC وSDXC   می باشد.

UHS-1 از دسته پرسرعت ترین کارت حافظه هایی است که در یک رابط  کم سرعت در حدود  104MB/sدر دسترس است . این نوع از کارت حافظه ها با تمامی دستگاههایی که از SDHC پشتیبانی می نمایند سازگار می باشد.

اما سوالی که در اینجا مطرح است این است که برای دستیابی به سرعت بالای حافظه های UHS-1 تنها خرید حافظه ای با این مشخصه کافی می باشد؟

پاسخ منفی است. اگرچه این حافظه در همه دستگاه هایی که از SDHC پشتیبانی می کنند کار می کند اما برای دستیابی به سرعت بالای UHS-1 باید این حافظه ها در دستگاهی مورد استفاده قرار گیرند که از  UHS-1 نیز پشتیبانی می کنند.

در حال حاضر کارت حافظه UHS با کلاس 1 در دسترس است و به زودی نسل جدیدی از حافظه های UHS با کلاس 2 نیز به بازار خواهد آمد.انتظار میرود نسل جدید این نوع حافظه ها سرعتی بالاتر از 312MB/s را فراهم سازند.نماد این نوع از حافظه ها را می توان به صورت انحصاری مانند تصویر زیر روی انواع حافظه مشاهده کرد.

UHS-1-1

UHS-1-2

 

با توجه به سرعت بالای این حافظه ها نسبت به حافظه های معمولی ،انتخاب بسیار مناسبی برای ضبط فیلم ها با وضوح بالا و همچنین عکس های دیجیتالی با حجم بالا می باشند.همانطور که در نمودار زیر مشاهده گردیده است در مقایسه با کارت های SDHC کلاس 10 عملکرد این نوع از حافظه ها بسیار سریعتر است.

 

UHS-1-4

 

تاریخ ثبت: 28 آبان 1392